Telefon: +90 536 060 67 70
e-mail: psk.ozlemodabasi@gmail.com
sychologist-person

Özlem ODABAŞI

Uzman Klinik Psikolog

Uzman Klinik Psikolog Özlem Odabaşı, Lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Ardından yine Haliç Üniversitesi'nde başladığı Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans eğitimini de yüksek onur derecesiyle bitirerek Uzmanlık unvanını almaya hak kazanmıştır.

Yüksek Lisans Tezini; ''Üniversite Öğrencilerinin Eş Seçim Tutumu İle Kendilik Algısı ve Mükemmeliyetçilik İlişkisi'' konusu üzerine yazmıştır. Eğitim süreci boyunca Fransız Lape Hastanesi, İstanbul Mecidiyeköy Anadolu Lisesi ve özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde çeşitli alanlar ve farklı yaş grupları ile çalışma deneyimi kazanarak stajlarını tamamlamıştır. (ISST Onaylı) Uluslararası Şema Terapi Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi +Süpervizyon, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Yıldız Teknik Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğitim Programı, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Çocuk Testleri, Yetişkin Testleri, MMPI(Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri), Nöro Psikolojik Testler, İstanbul Üniversitesi/Pedagojik Formasyon Eğitimlerini tamamlamıştır. Sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak yer almış ve çocuk esirgeme kurumundaki çocuklara psikolojik destek vermiştir. Yurt içi ve yurt dışında birçok seminer düzenlemiştir.

NPP Uzman Davranış-Eğitim Bilimciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Psikologlar Derneği Üyesi olan Özlem Odabaşı psikoloji bilimi alanında kendini geliştirmek ve bildiklerini aktarabilmek adına mesleki alanda aktif rolünü sürdürmektedir. İstanbul ve Diyarbakır’daki kurucusu olduğu danışmanlık merkezlerinde yüz yüze danışanlarını kabul etmekte ve bununla birlikte Yurt İçi ve Yurt Dışı Online Terapi hizmeti vermeye de devam etmektedir.

0536 060 67 70

UZMANLIK ALANLARI

Depresyon

 

Anksiyete(Kaygı)Bozuklukları

 

Panik Atak

 

Sosyal Fobi

 

Obsesif Kompulsif Bozukluk

 

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

 

Kayıp, Yas, Ayrılık

 

Yeme Bozuklukları

 

Özgüven Problemleri

 

Aile ve Çift Danışmanlığı