Çalışma Saatleri: P.tesi - Pazar
Telefon: +90 536 060 67 70
e-mail: psk.ozlemodabasi@gmail.com

Aile Danışmanlığı

Bazı dönemlerde, aile veya çiftler arasında farklı birçok sorun, anlaşmazlık veya uyumsuzluk yaşanabiliyor. Aile ve çift terapisi, bu çeşitli problemler üzerine iyileştirici etkide bulunur. İlişkilerin daha sağlıklı hale gelmesi amacıyla çalışır.

Partnerlerin birbirilerine karşı duygusal ve davranışsal yaklaşımları ele alınır. Eğer çocuk varsa çocukla kurulan iletişim ve etkileşimi de detaylı bir şekilde ele alınır. Kişinin hem kendiyle hem de diğer aile üyeleriyle ilgili farkındalıkları arttırılır.

Aile ve Çift Terapisi‘ne getirilen bazı konular; kırgınlıklar, kızgınlıklar, kültürel çatışmalar, iletişim problemleri, yaşam standartlarının değişmesi, çocuk, ekonomik problemler, hastalıklar, geçmişte çözülmemiş konular, kıskançlıklar gibi çeşitli sorunlar olabilmektedir.

Aile Danışmanı, çiftler arasındaki uyumsuzlukları, aile içi çatışmaları, aldatılma ve aldatmayı, duygusal ihmalleri, ayrılıkları, geçmişte çözülmemiş meselelerin çözülmesi ve daha sağlıklı hale gelmesi üzerinde rol oynar. Bunlar dışında evlilik öncesi danışmanlık veya boşanma ve boşanması sonrası süreç içinde aile ve çift terapisi alabilirsiniz.